Соопштенија

На 770 пензионери со ниски примања, членови на битолското Здружение на пензионери, им беше доделена втората рата од ваучерите во износ од 1000 денари, беше соопштено на денешната редовна седница…
Се известуваат пензионерите од Општина Битола, Новаци и Могила – членови на Здружението на пензионери Битола, дека понеделник 28.02.2022 и вторник 01.03.2022 год. ке се врши запишување на огревно дрво,…
После серијата земјотреси кои ја зафатија Општина Битола на ден 09.01 и 10.01.2022 година, се повикуваат жителите на општината кои претрпеле штета, да поднесат барање за проценка на штета на…
По повод големиот христијански празник, Рождество Христово- Божиќ, УПОС при ЈП „Стрежево“ до верниците од православната вероисповед упатува честитка со желби за добро здравје, лична среќа, радост и бериќет во…
АД ЕСМ го поздравува фактот што РКЕ одлучи покачувањето на цената на електричната енергија да биде во минимални рамки и едноцифрено. АД ЕСМ претходно се согласи да ја продава електричната…
Jавното претпријатие „Стрежево“ од Битола на сите граѓани  им ги  честитаат  Новогодишните празници со желби за добро здравје, среќа и успех во Новата 2022 година 
Извршниот одбор на Здружението на пензионери под претседателство на Даница Петличкова, денес ја усвои програмата за работа на Здружението на пензиниери за следната година, истовремено и програмата за работа на…

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани