На Пелистер одат и се тепаат за паркинг-Американец нападнат на „Голема Ливада“

Јуни 20, 2022

На 19.06.2022 во СВР Битола, П.И. од Соединетите Американски Држави, со привремен престој во Битола, пријави дека на место викано „Голема Ливада во националниот парк Пелистер, поради недоразбирање околу паркинг место, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани