2win800x200

Шумската полиција спроведе неколку акции против дрвокрадци

Август 12, 2022

Во изминатите неколку денови на територијата на општина Битола од страна на Шумската полиција од Битола  спроведени се неколку акции против дрвокрадството, при што се одземени 4 моторни пили, секири и рачни пили.

Против сторителите,  покрај пријави за бесправно сечење на шума, ќе бидат поднесени и пријави за бесправно движење во шума во време на забрана за движење во шума, информираат за апла од Шумската полиција

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани