2win800x200

Советот не го усвои кварталниот извештај за буџетот на Општина Битола

Мај 31, 2023

По долги дискусии и повеќе долги паузи, на денешната седница на Совет не беше усвоен кварталниот извештај за буџетот на Општина Битола за првиот квартал од 2023 година. За извештајот гласаше коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со 13 гласа, исто толку гласа имаше опозиционата СДСМ со коалицијата, односно 13 гласа против, а петте советници од Левица и Поинаку гласаа воздржано.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани