2win800x200

Синоќа само на територијата на СВР Битола биле фатени 51 пијан возач

Јули 30, 2023

Во текот на изминатата ноќ во период од шест часа само на територијата на СВР Битола биле фатени 51 пијан возач, соопшти МВР.

Акцијата била спроведена во периодот од 22 до 4 часот, а најголем дел од возачите под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола биле откриени во Прилеп – 26.

 

Во Битола биле фатени 10, во Македонски Брод пет, во Ресен четири и во Крушево и Демир Хисар по тројца.

„За време на контролата биле санкционирани и 49 други видови прекршоци. Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила“, велат од МВР

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани