2win800x200

Средовечна битолчанка се оддавала на проституција, уапсена во акциска контрола на крим полицијата

Септември 17, 2023

СВР Битола известува за нова акција на криминалистичката полиција.

 

-На 16.09.2023 во времето од 20.00 до 24.00 часот од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола спроведена е акциска контрола на подрачјето на Битола, при што е констатирано дека Н.Џ.(50) од Битола сторила прекршок „оддавање на проституција“ казниво по чл.19 од Законот за прекршоци против јавен ред и мир, а при контрола во два хотели во битолско констатирани се два прекршоци по чл.15 од законот за пријавување на живеалиште и престојувалиште. По документирање на случаите ќе следуваат соодветни поднесоци.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани