Се вози брзо, без возачка и под дејство на алкохол-СВР Битола за време на викендот изрече 247 казни за сообраќајни прекршоци

Октомври 30, 2023Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (27/28/29.10.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 247 возачи, меѓу кои 152 мерки за возење повеќе од дозволената брзина ,32 мерки за возење без возачка дозвола,26 возачи за управување под дејство на алкохол, 3 санкции за непрописно престигнување, 3 санкции за непрописно паркирање...
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од СВР Битола

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани