До 19 часот во Битола наврнаа 14 цм снег, темпертаурите од утре во опаѓање

Ноември 25, 2023

СНЕЖЕН ПОКРИВ во 19 часот (во см)

22 Маврови Анови, 20 Попова Шапка, 15 Ѓуриште, 12 Охрид, 14 Битола, 8 Прилеп, 5 Тетово, 3 Берово.
 
ВРЕМЕТО УТРЕ: Претпладне претежно во источните делови ќе провејува слаб снег, а во текот на денот ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови силен ветер од северозападен правец (над 70 км/час).
 
ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре наутро ќе биде студено, а уште од ноќта ќе дува повремено силен северен ветер (над 70 km/h) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Претежно на североисток ќе има услови да провејува слаб снег. Во понеделник утрото ќе биде претежно ведро и многу студено, а ќе се задржи студено и преку денот до средината на следната седмица. Нови врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд се очекуваат во вторник и ќе завршуваат во среда.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани