„Комуналец“ Битола со апел до битолчани - поради врнежите од снег да не ги паркираат своите возила под стебла или дрвореди

Ноември 25, 2023

ЈП Комуналец Битола апелира граѓаните на општина Битола да не ги паркираат своите возила под стебла или дрвореди со оглед на обилните снежни врнежи кои ќе продолжат и во текот на ноќта, а со цел заштита на возилата од евентуални штети предизвикани од паднати гранки или стебла.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани