Кај Стрчин уапсени двајца дилери од Битола

Ноември 28, 2023

На 27.11.2023 во 19.30 часот на ул.„Стрчин“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода А.Ј.(24) и Д.Ј.(32), двајцата од Битола, затоа што кај била пронајдена и одземена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани