2win800x200

Новогодишен хуманитарен базар на СДСМ во Битола

Декември 14, 2023

Форумот на жени при СДСМ од Битола организираше Новогодишен базар пред седиштето на партија. На базарот се продаваше храна и новогодишни изработки. Собраните средства ќе бидат донирани за хуманитарни цели во Домот за доенчиња, Заводот за деца со оштетен слух и говор и специјалните паралелки во училиштето ,,Ѓорги Сугарев".

 FB IMG 1702547070510

FB IMG 1702547072631

FB IMG 1702547080267

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани