2win800x200

Двајца нападнати со нож на ул.„Анести Пановски“ во Битола

Февруари 20, 2024

На 19.02.2024 во 17.20 часот во СВР Битола, Ѓ.Ј.(34) од Битола пријавил дека на ул.„Анести Пановски“ во Битола, тој и неговиот брат М.Ј., поради претходно нетрпение и недоразбирање, биле нападнати со остар предмет од Х.Ј. од Битола. Притоа, Ѓ.Ј. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани