2win800x200

Следува исплатата на пензиите-од следниот месец и покачување

Февруари 26, 2024

Овој петок на први март 2024 се очекува и исплата на пензиите. Државата повеќе од пет години пензиите наместо на петнаесети како што беше пред една деценија пензиите ги исплаќа точно на први, па така февруарската пензија на сметките на пензионерите може да се очекува на 1. март 2024. Од следниот месец ќе се знае и за колку проценти ќе биде покачена пензијата, а пресметките веќе се прават.

 

 

Објавено од А.Б

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани