2win800x200

„Водовод“ со соопштение-Прекинато водоснабдување во Долно Оризари и Карамани

Февруари 26, 2024

Битолски „Водовод“ ги известува граѓаните дека во текот на денешниот ден, понеделник, 26 февруари 2024 година, поради дефект на водоводната мрежа ПВЦ Ф – 225, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Долно Оризари и Карамани.

Прекинот ќе трае до завршување со активностите.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани