2win800x200

Тепачки во Битола и Демир Хисар со повредени лица

Февруари 27, 2024

На 26.02.2024 во СВР Битола, Б.С. од Битола пријавил дека на бул.„1 Мај“ во Битола бил физички нападнат од негов сосед, кој употребил и остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 26.02.2024 во СВР Битола, Г.Ј.(32) од с.Слоештица, демирхисарско, пријавил дека на ул.„Димитрие Туцовиќ” во Битола бил физички нападнат од Ф.Ј.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани