2win800x200

Пожар во Битолскиот затвор, затвореник се здобил со повреди

Февруари 27, 2024

На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено - поправната установа Затвор Битола во населено место Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола. Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

 

Објавено од А:Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани