2win800x200

Тројца млади битолчани уапсени со дрога кај Спортската сала во Битола

Април 03, 2024

На 02.04.2024 во 18.20 часот полициски службеници од СВР Битола во градскиот парк кај спортската сала „Боро Чурлевски“ ги лишиле од слобода К.У.(22) ,  С.Ч.(25) и А.М.(28) сите од Битола. При преглед, кај нив е пронајдена марихуана. По документирање на настанот, ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани