2win800x200

Во Битола сончево со пораст на температурите до 25 степени

Април 04, 2024

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 04.04.2024 град мин. тмакс. Ckonje 5 23 тетово 4 21 маврово 2 12 охрид 4 18 битола 4 22 прилеп 5 21 кр.паланка 4 19 CB. николе 5 22 штип 23 берово 18 д.капија 24 струмица 22 евгелија 25 тетово св. николе маврово 6 1 6 берово штип 7 8 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи сончево време со умерена облачност и пораст на температурите, особено за време на викендот и почетокот на следната седмица. До недела ќе дува слаб, повремено засилен северен ветер.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани