2win800x200

Првоодделенците во Општина Могила, градоначалничката Гулевска ги израдува со училишен прибор

Септември 03, 2018

На првоодделенците од Општина Могила, градоначалничката Јасмина Гулевска  им подели  училишен прибор.  Годинава 53 ученици - првоодделенци се запишаа во сите централни и подрачни училишта на територијата на општината.
Гулевска на учениците им посака успешна учебна година, со желби за многу здравје и најави дека и во наредниот период локалната самоуправа ќе инвестира во подобрување на условите во трите централни и сите подрачни училишта во општината.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани