2win800x200

Геврек и јогурт - БИМИЛК појадок Во Среда

Септември 05, 2018

Битолската млекарница и оваа среда, на домашна адреса и во фирмите на своите потрошувачи во Битола, утрово им достави геврек и јогурт во рамките на својата промотивна акција„ БИМИЛК-појадок во среда“.

„Знаеме дека омилениот Битолкси јогурт е секогаш во кругот на смејството. Но знаеме дека одлично оди и во друштво на колегите“, стои во пораката од БиМилк до потрошувачите.

Млекарница која е најголемиот производител на млеко и млечни производи во Македонија, од неодамна го збогати  своето и онака богато портфолио на млечни и овошни производи.

Со појдокот што во среда го доставува Млекарницата, покажа дека е поблиска со своите потрошувачи, а тие имаат можност на работа или дома, да уживаат во еден доручек подарен од БиМилк

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани