2win800x200

До среда ќе се задржи сончево и многу топло

Јуни 10, 2024

Денес ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен и југозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. UV=8

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ:До среда ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Дневната температура насекаде ќе биде над 30, а наместа ќе достигнува до 40 степени. Во попладневните часови, особено утре, ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани