2win800x200

Тројца млади битолчани фатени со дрога

Јуни 10, 2024
фото Архива фото Архива

На 09.06.2024 на ул.„Кузман Јосифовски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода К.Т.(28), З.Б.(30) и Х.Т.(28), сите од Битола, затоа што при преглед кај нив, кај К.Т. била пронајдена и одземена бела грутчеста материја и други предмети со остатоци од наркотична дрога. Лицата биле приведени во полициска станица и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани