2win800x200

Саниран дефектот на водоводот во Нова Битола, водоснабдувањето нормализирано

Септември 23, 2019

Дефектот на цевководот на улицата „Васко Карангелевски“ е саниран и од 18 часот нормализирано е водоснабдувањето во тој реон на градот, потврдуваат од ЈКП „Водовод“-Битола.

Денеска претпладне  пукна цевка Ф 250 спроти Веро во Нова Битола, екипите на „Водовод“ веднаш интервенираа и за неколку часа е саниран проблемот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани