2win800x200

Жител од Трновци нападнал полицајци на Широк Сокак

Март 02, 2021

 

Жител на  пелагониското село Трновци нападнал полицајци на Широк Сокак. Полицијата извести дека вчера  во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Б.Т.(25) од с.Трновци, битолско, бидејќи на ул.„Широк Сокак“ физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани