Кондовски втора година со ред учесник на „Трчај бе“

Септември 12, 2021

Меѓу учесниците на третата по ред трка „Трчај бе“ што се одржа во Битола, беше и Христо Кондовски, кандидат за градоначалник на СДСМ. Изрази задоволство од учеството и посака во ваков дух и пријателска атмосфера да трчаат и на изборите.

„Задоволство ми е што втора година по ред учествувам во атлетската трка полумаратон “Трчај бе“.Прекрасна спортска манифестација, убав настан на кој уживав во друштво на семејството и моите битолчани! Среќен сум да видам колку многу луѓе се приклучија со голем ентузијазам. На Битола ѝ личат ваквите спортски настани. Посакувам токму во ваков дух и пријатна атмосфера да трчаме и на избори, сите заедно за поубава Битола“, изјави Кондовски. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани