Во Битола утрово -6, утре минималната до -8 степени

Декември 20, 2021

Битола утрово, со -6 степени, по Берово беше најстуден град во државата. Метеоролозите и за следните денови најавуваат слично време, а темпетатурата во Битола итре ќе биде од -8 до 2 степена.

FB IMG 1640000903078

ВРЕМЕТО ДЕНЕС (20.12.2021 год.): Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж поширокото Повардарие повремено засилен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 13 степени

ВРЕМЕТО УТРЕ (21.12): Сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Снежна покривка до 7 часот изутрина (во см): 45 Попова Шапка, Маврово, 17 Пожаране, 10 Крушево.
 

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)

-7 Берово, -6, Битола, Скопје-Петровец, -5 Тетово,  Прилеп, Д.Капија, -4 Попова Шапка, Маврово, Крушево, Охрид, Претор, Штип, Струмица, -3 Виница, Скопје-З.Рид, -2 Куманово, 2 Кр.Паланка, 3 Гевгелија, 4 Дојран
 
Извор: УХМР
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани