2win800x200

Во наредните денови снег, а потоа и температури под нулата

Јануари 07, 2024

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Преку ноќта и утре ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места, од снег на планините, а во северните делови понекаде врнежите ќе преминуваат во снег и на повисоките места.

Во ноќта кон вторник и во вторник претпладне  врнежите ќе престануваат и особено во северните и источните делови повремен снег ќе паѓа и на пониските места.

Од утре ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен во вторник и кон крајот на работната недела и ова ќе предизвика значително заладување во текот на следната седмица.

Извор:УХМР

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани