Полицијата фати битолчанец кој крадел нафта од резервоарот за парното во Медицинско

Март 29, 2022

Утрово во 5, 15 часот полицијата фатила 48 годишен битолчанец при кражба на нафта од резервоарот на парното греење во Медицинското училиште во Битола. 

"29.03.2022 во 05.15 часот на ул.„Македонска Фаланга” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода И.М.(48) од Битола. Тој бил затекнат при кражба на нафта од резервоарот на парно греење во средното Медицинско училиште. Кај него биле пронајдени 12 туби со вкупно 260 литри нафта.  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава ", се наведува во соопштението од СВР Битола 

 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани