Полицијата уапси 21 годишна битолчанка само 45 минути по кражбата во продавница

Мај 07, 2022

21 годишната битолчанка  М.Ј. се сомничи дека вчера околу 14 часот и 30 минути со закани и  употреба на физичка сила кон вработената украла повеќе производи во продажен објект во Битола.

 

 Во 15 часот и 15 минути полицијата на пронашла и ја лишила од слобода младата девојка. Одземените производи биле пронајдени и вратени на сопственикот.


Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани