2win800x200

Утрово во Битола измерени 12 степени-високи температури не очекуваат овие денови

Април 13, 2024
 
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од текст кој вели „AeH ca6oTa (13.04) HeAeлa (14.04) Bpeme noHeAeлHиK (15.04) BTopHиK (16.04) BeTep cpeAa (17.04) npomeHлиB 4 Ao 10 MuH.meM. (C) Mak.meM. (C) 4 Ao 11 23 Ao 29 5 Ao 12 24 Ao 30 6 Ao 13 23 Ao 30 8 Ao 14 21 Ao 27 16 Ao 24“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник во текот на ноќта, а особено во среда под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса ќе има врнежи од дожд кои локално ќе бидат обилни во форма на невреме проследени со грмежи и силен ветер. Температурите од среда ќе бидат во опаѓање.

Измерени температури во 08 часот и минимални температури. Најниска минимална температура во Берово 4°C, највисока во Велес 15°C.

436222179 873306744807206 2692643110250838442 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани