2win800x200

Уметничка изложба од дела на талентираните ученици од Горната гимназија

Мај 28, 2024
Во рамките на програмата за одбележување на Патрониот празник на Гимназијата „Јосип Броз Тито“ Битола , во училишниот хол се изложени дела на учениците, кои во текот на учебната година ги работеа на проектната активност по Ликовна уметност, под менторство на професорот Димитар Солаковски.
-Воодушевени сме од нивната креативност и уникатниот уметничкиот израз.Горди сме на нашите талентирани ученици!, порачуваат од Гимназијата.
444155620 964927145635109 6025663067351967321 n
444167039 964927062301784 2422846939202459458 n
444225515 964927135635110 4201605308257912606 n
445185905 964926988968458 4657897901218809713 n
445186491 964926828968474 7653491219485521283 n
445772221 964927022301788 220226711471498021 n
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани