2win800x200

На гласање ги носеле со комбе

Октомври 15, 2017

Забележани се случаи на масовен транспорт на гласачи со комбиња од битолската населба Баир, соопшти Џабир Дерала од невладината организација „Цивил“.

Според нивните набљудувачи, гласачи од битолската населба  Баир со бело комбе и други автомобили биле пренесувани до училиштето „Ѓорги Сугарев“ каде што гласале.

Во ова училиште гласа дел од ромското население од населбата Баир во Битола.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани