2win800x200

Битолски планинари предновогодишно се искачија на највисокиот врв на Балканот

Декември 28, 2018

Додека кафаните вријат од гости кои со песна, музика и храна предновогодишно се забавуваат, група битолски планинари се одлучија поинаку да уживаат во претпразничната атмосфера. 

 received 2224152464526633received 2354676928151831

Битолчаните Влатко Крбалески, неуморен вљубеник во планинарењето, Менде и Елена Давитковски, тројцата членови на ПСК,,Пелистер" и Благојче Маринов, член на ,,Турни ме да кинисам" денес го искачија највисокиот врв на Балканот, Мусала на 2925 мнв.
Веќе четврта година битолчанецот Влатко Крбалески оди на предновогодишна тура на Мусала и планира традицијата да ја продолжи и понатаму. received 1649421598491525received 1218250721657117received 336863610377497received 234817644077273received 222688225337764
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани