2win800x200

Сите патишта водат кон Нижеполе- отворена ски сезоната со бесплатно ноќно скијање (Фотогалерија и видео)

Јануари 04, 2019

Околу четиристотини гости  од Битола, Охрид, Ресен и други градови вечерва на ноќно скијање уживаат во ски центарот „Нижеполе“ на Пелистер. Со оваа ноќна атракција и официјално стартуваше ски сезоната во овој туристички центар со кој управува ЈП „Стрежево“. Вечерва сијањето е бесплатно.  

{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=WdunazmjBgg&feature=share&fbclid=IwAR20muMSQnUHumOTM3cw-Z04b_UpgZV9CD3JBf7AK0x5lJJan1XZwnTzW84{/YouTube}

 

Патот до  ски центарот е прооден, ски патеката целосно подготвена ги дочека скијачите, осветлувањето е комплетно во функција, а во чајџилницата гостите имаат можност да се згреат со топол чај. 
Вечерва сите патишта од Битола и околните градови водат за „Нижеполе“.  Голема посетеност се очекува и во текот на утрешниот ден.. 
49465058 586661305126712 2134547374008172544 n
49474854 284100975584131 6290656264204582912 n
 
49549263 518938891843128 4916653585778868224 n
 
49789363 2179392015659650 4204808055486939136 n
 
49842966 300983790554609 6419321621693071360 n
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани