Webp.net gifmaker

Помор на риби во река Шемница кај село Лера

Август 05, 2020

Помор на риби се случил денес во водите на река Шемница кај село Лера, јавуваат за Апла.мк наши читатели. Тие велат дека во реката бил фрлен гној од фарма со крави, по што се загадила водата и предизвикала изумирање кај дел од рибниот фонд.

Според фотографиите што ни ги испратија читателите дел од мртвите риби водата ги исфрлила на брегот од реката. Читателите велат дека не е првпат да се случува вакво нешто и дека е неопходна еколошка заштита на водите од реката Шемница. 

20200805 230925

20200805 230846

20200805 233442

Screenshot 20200805 220229 Messenger

 

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани