Зимски радости- една од најубавите лизганици е во Буковски Ливади

Јануари 18, 2021

Една од најубавите лизганици во Битола оваа зима се наоѓа во населбата Буковски Ливади. За тоа сведочат и фотографиите што ни ги испратија читателите. Просторот е широк и не се создава метеж, а на санки е и старо и младо. Вистинско уживање во снегот и сонцето „со заби“. 139577640 417819566197962 4741521208861271790 n

139769177 434006001344294 8527445516232290588 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани