Webp.net gifmaker

КАРАМБОЛ НА ПАТОТ БИТОЛА –РЕСЕН

Септември 20, 2021
фОТО АПЛА.МК , ЗАБРАНЕТО ПРЕЗЕМАЊЕ БЕЗ НАВЕДЕН ИЗВОР фОТО АПЛА.МК , ЗАБРАНЕТО ПРЕЗЕМАЊЕ БЕЗ НАВЕДЕН ИЗВОР

 

Верижен судир се случи попладнево на патот Битола- Ресен, во близина на селото Кажани. Веста за Апла.мк ја потврдија од СВР-Битола. Во судирот учествуваа пет возила, а има и две повредени лица.  Патот не е прооден за сообраќај додека да се заврши увидот и да се тргнат возилата од коловозот. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани