Webp.net gifmaker

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска на средба со прилепските стопанственици  го отвори прашањето за идејното решение за автопатското решение на делницата Битола-Прилеп-Велес, тема која што, како што рече , денеска за прв пат се отвора.

-Се работи за проект вреден над 600 милиони евра.

Утре, сабота, во 12 часот на трибината „ На прав пат“ што ќе се одржи во Центарот на култура во Битола ќе присуствува претседателот на СДСМ и премиер на Република Северна Македонија, Зоран Заев, градоначалничката Наташа Петровска и претседателот на комисијата за спорт при СДСМ, Наумче Мојсовски, најави советничката и секретар на ОО СДСМ Битола, Жаклина Наумовска. заклина

„За само две години направивме повеќе во корист на граѓаните од единаесет години. За две години ги зголемивме платите, пензиите, отворени се повеќе фабрики и повеќе работни места, инвестирано е во патишта, исплатени и доделени субвенции. Со домаќинското работење на локалната власт, образованието и градинките функционираат непречено. Станавме предводници на концептот 50-50 на жени во политиката! За две години од заробеност постигнавме и достигнавме да имаме силна преспектива и обезбедена иднина. Од изолирана земја, сега сме земја светол пример за сите. Стануваме 30та земја членка на НАТО“, рече Наумовска.

„Веројатно се од групата која има три проблеми со срцето, душата и петите“, рече премиерот Зоран Заев за групата битолчани која собрана спроти Општината свиркаше кога тој и министрите влегуваа во општинската зграда за да одржат владина седница, за првпат во историјата на државата, во Битола.

Како ќе опстојат медиумите?–Ова е прашањето кое се наметна кај медиумите откако со донесувањето на Законот за измени во рекламирањето  во медиумите  им е забрането на општините и јавните претпријатија, како и  акционерските  друштва да се рекламираат и промовираат  со што медиумите речиси една година останаа без договори.

Страница 1 од 5

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани