2win800x200

Притвор за четворица мажи за физички напад на битолчанец

Мај 11, 2022

На 10.05.2022, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода С.Б.(65), Е.Б.(35), Д.Б.(36)  и Ш.Б., сите од Битола, бидејќи физички го нападнале  В.И.(31) од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани