2win800x200

Вандали ги искршиле и откорнале младите новозасадени дрвца спроти Јавор

Март 13, 2020

Вандали ноќеска ги искршиле и откорнале младите засадени дрвца спроти стоковна куќа Јавор и објектот на Црвен Крст. Дрвцата  дел се искршени , дел откорати, изгазена е тревата и уништена зелената површина наоколу. Битолчани кои денеска минуваа на ова место беа згрозени од сликата, особено што младите листопадни дрвја биле поседени пред три дена. 

Насилници претходно ги уништија и откораа и младите садници на улицата „Солунска“ и тоа во три наврати. А уништуваа млади фиданки и на Градското шетлиште. За сега полицијата нема излезено информација за ниту еден откриен случај на вандализам во градот. 

парк 12

парк 13

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани