Webp.net gifmaker

Тешко повредено шест годишно дете на велосипед откако „пежо“ удрило во него

Јули 13, 2020

 

Автомобил удрил во шестгодишен велосипедист и тешко го повредил.  

-На 12.07.2020 во 19.48 часот било пријавено дека во Битола, на крстосница од ул.„Баталјон Стив Наумов“ и ул.„Сремска Митровица“, патничко возило „пежо 106“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(58) од Битола, удрило во шестгодишен велосипедист од Битола. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани