Webp.net gifmaker

Дете со велосипед повредено во сообраќајка во Битола

Јули 12, 2020

Дете од десетина години вечерва беше повредено во сообраќајна несреќа во близина на училиштето „Тодор Ангелевски“ во Битола. Очевидци за Апла.мк раскажуваат дека детето било на велосипед, а по несреќата било однесело со волило на Брзата помош. Увид изврши и СВР Битола. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани