Кал и прашина на „Златен рид“, инвеститори градат никој не чисти

Февруари 23, 2021

 

Улиците во поранешната касарна се полни со кал и прашина. Инвеститори кои градат во новата населба воопшто не водат грижа за калта и ѓубрето што го разнесуваат градежните машини и камионите што разнесуваат градежни материјали. Така улиците кои пред две години беа асфалтарини секојдневно се со кал и прашина, па во сончево и суво време автомобилите кои се движат во населбата креваат голема прашина и го загадуваат воздухот,  се жалат жители на Златен рид. 

3зл

зл1

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани