2win800x200

29 санкции за пијани возачи на територија на СВР Битола

Февруари 06, 2022

29 пијани возачи открила полицијата во акциската контрола спроведена синоќа  во периодот од 20.00 до 02.00 часот   на подрачјето на СВР Битола. 

Притоа, најголемиот број од нив се на подрачјето на Битола – 13, потоа 5 на  подрачјето на Прилеп, 4 на подрачјето на Ресен итн. 
 
За време на контролата биле санкционирани и 29 други видови прекршоци.
 
-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од СВР Битола
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани