Лиска од Копанки другарува со планинарите

Септември 08, 2021
Фото: Иванчо Тошевски Фото: Иванчо Тошевски

Млада  лисица станува вистинска атракција на Пелистер, затоа што веќе е спитомена, па често се дружи со битолските планинари.

Веројатно во потрага по храна, лиска од Копанки, слегува и до хотелот Молика, без страв им приоѓа на планинарите, буричка во нивните ранци и се гали како питомо домашно животно. Од дружбата со Лиска  фографии и видео направија  битолските планинари кои ги испратија  до апла.мк

 

241227890 2965828886966907 8232231344050499411 n

241263742 533967914541563 1845140818052405943 n

241275426 1208434326301403 8763912277181832325 n

 

 241388901 394418838698455 9104044123009392439 n

241443694 192118249656278 8964509104138471118 n

241480913 1240866783024019 7836371759711000938 n

241629947 4974167342599346 3275971374386369379 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани