Неверојатно видео од Врело на Матка каде нуркачите го поставија македонското знаме по повод Денот на независноста

Септември 08, 2021

Нуркачите од спелео нуркачкиот клуб врел го  одбележаа Денот на независноста  со нуркање во пештрала Врело на Матка, каде го псотавија и македонскоот знаме. Овие исклучителни виде и фотогарфии за апла.мк ги исптаи нашиот битолски нуркач член на Врело, Александар Ацев, 

врело1

viber image 2021 09 08 15 07 35 621

viber image 2021 09 08 15 08 03 536

viber image 2021 09 08 15 08 03 195

viber image 2021 09 08 15 08 02 726

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани