2win800x200

Директорска смена - Бизнисменот Никола Гацовски ќе биде новиот директор на ЈП „Пазари“, дознава Апла.мк

Август 12, 2022

Економистот Никола Гацовски, човек докажан во приватниот сектор ќе биде новиот директор на ЈП „Пазари“ од Битола,  дознава Апла.мк од свои извори. Досега на чело на ова јавно претпријатие во градот беше Соња Карапашовска, која на функцијата се задржа околу 7 месеци.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани