Соопштенија

Извршниот одбор на Здужението на пензионери од Битола под претседателство нa Tоме Димитровски одржа седница на која се расправаше за склучување на договор со превозниците за патување во градскиот автобуски…
Клиничката болница од Битола ги известува пациентите и останатите граѓани дека нивниот досегашен број 047 251 211 е надвор од употреба. За секакви информации да се користи телефонскиот бројот 047…
  Здружението на пензионери Битола им соопштува на своите членови-корисници на пензија (старосни,семејни и воени) кои имаат желба за спортски активности, да се пријавуваат во Здружението на пензионери во канцеларија…
На петтата седница на Собранието на пензионерите од Битола под претседателство на Крсте Белевски, се усвои извештајот за активностите, како и финансискиот извештај кој е позитивен.   Се донесе одлука…
Извршниот одбор на Здружението на пензионери од Битола, под претседателство на Томе Димитровски, ја усвои финансиската програма за минатата година и се осврна на активностите спроведени од 21 септември 2018…
Во горниот дел на главната битолска улица Широк Сокак, на потегот од некогашното кино „Македонија“ до вино бар „Буре“ и на улица „Рузвелтова“ в недела, 17 февруари, во периодот од…
Здружението на пензионери од Битола им соопштува на своите членови – корисници на старосна, семејна и воена пензија дека започнува упис на млечни производи: 1.Кравји кашкавал штека (околу 3.0 кг.)…
Демант на менаџерскиот тим на Клиничката болница од Битола на објавата на господинот Иван Чулаковски, претставник од советничката листа ПОИНАКУ. Соопштуваме дека денес е извршена промена на регулациониот притисочен вентил…
Од први февруари Клиничка болница од Битола ќе има посебен режим за влез во установата.  1.Пациентите кој имаат потреба од амбулантски лекарски преглед задолжително прво ќе треба да се обратат…
Се известуваат (старосните, семејните и воените) пензионери членови на Здружението пензионери Битола дека почнувајќи од 21.01.2019г. заклучно со 23.01.2019г. (Понеделник, Вторник и Среда) од 10.00 до 15.00 часот ќе се…
Здружението на пензионери од Битола им соопштува на своите членови – корисници на старосна, семејна и воена пензија дека започнува упис на млечни производи: 1.Кравји кашкавал штека (околу 3.0 кг.)…
Ниските температури кои владеат во Битола предизвикаа дефекти во водоводната мрежа во одредени домаќинства, најчесто од пукање на стаклата на водомерите. Од ЈКП „Водовод“ апелираат граѓаните да ги заштитат своите…
ЈП „Нискоградба„- Битола  на сите граѓани  им ги  честита  Новогодишните и Божиќните празници со желби за добро здравје, среќа и успех во Новата 2019 година 

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани