2win800x200

Од утре престанува забраната за движење на возила пред хотелот Епинал на Широк Сокак

Септември 09, 2022

Ве известуваме дека заклучно со 10.09.2022 (сабота), престанува забраната за движење на возила во централното градско подрачје. Во согласност со ова известување се отстрануваат физичките препреки на спојот на улиците „Димитар Илиевски Мурато“ и „Широк Сокак“.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани