Почина актерката Јулијана Стефанова

Октомври 03, 2022

На 61 годишна возраст по кратко боледување почина актерката Јулијана Стефанова, која целиот работен век му го посвети на Народниот тетар -Битола. Нејзините колеги со тажно срце на социјалните мрежи се збогуваат од Јулијана, која беше одличен актер и голем  пријател. Зад себе остави море од одиграни претстави и театарски улоги, а публиката најмногу ќе ја памети по нејзиниот извонреден хумор на театарската сцена. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани